Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby dla każdego z nas. Zawsze zaangażowani i zapałem czekający na nowe wyzwania i przygody z kochanymi wnuczkami. To właśnie oni obchodzą swoje dni 21 i 22 stycznia. Zaskocz swoich dziadków unikatową biżuterią, która każdego dnia będzie im przypominać o czymś, co dla nich najważniejsze – rodzinie.

Idealne na prezent dla babci

Naszyjniki z kamieniami naturalnymi

Każdy kamień ELORI Jewellery ma zaklęte w sobie różne emocje i właściwości. Dzięki nim możemy wracać wspomnieniami do pięknych chwil jak również przywoływać na myśl bliskie sercom osoby. Każdy kamień posiada dużą moc, na którą z pewnością zasługuje każda babcia.

Pudełka prezentowe

Nasze produkty pakujemy w najwyższej jakości pudełka – gotowe do wręczenia na prezent 🙂

Pomysły na prezent na Dzień Babci.

Sprawdź co wybierają nasze Klientki na prezent dla Babci.

Biżuteria na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka często jest sporym wyzwaniem organizacyjnym. Chcąc mu sprostać jak najlepiej, warto pomyśleć o odpowiednim prezencie dla ukochanych dziadków. Najmłodsi na pewno wzruszą seniorów artystycznymi występami i pracami. Możemy pomóc pociechom, upiększając te dni wyjątkową biżuterią. 

Tradycje na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Oba święta wypadają w środku tygodnia, kolejno we wtorek i środę. Jest to okazja, by najmłodsi członkowie rodziny wyrazili wdzięczność względem swoich dziadków oraz miłość do nestorów rodu. Odkąd tylko istnieje to święto, przedszkola i szkoły wypełniają się artystycznymi przedsięwzięciami, które szykowane są specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Jest to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych tradycji, jakie są związane ze świętem Babci i Dziadka. Najmłodsi, którzy na co dzień nie widują swoich dziadków, mogą w tych dniach skupić się na nich i okazać pamięć.

Rodzice mogą wesprzeć swoje pociechy w organizowaniu atrakcji na Dzień Babci i Dziadka. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie wspólnego obiadu lub kolacji. Do tego pyszne, domowe ciasto robione wspólnie z dziećmi. Wieczór umilą również drobne upominki dla ukochanych babć i dziadków.

 

Historia Dnia Babci i Dziadka

W Polsce Dzień Babci oraz Dzień Dziadka obchodzony jest od lat sześćdziesiątych XX wieku. Zaczęto od obchodów związanych jedynie z Dniem Babci. 21 stycznia 1966 roku ogłoszono w “Ekspresie Wieczornym”, aby upamiętnić aktorkę Mieczysławę Ćwiklińską, Dzień Babci. Choć sam gest pierwotnie miał nieco inną symbolikę i nie był związany ogólnie z babciami, rozwinął się i przetrwał jako Dzień Wszystkich Babć. Wspomniana aktorka otrzymała w dniu swoich 85 urodzin tort, a wręczono jej go po spektaklu, w którym grała postać babci. Rok po tym wydarzeniu ogłoszono 21 stycznia Dniem Babci, a intencją było upamiętnienie aktorki oraz jej tortu.

Dzień Dziadka zaczął w Polsce funkcjonować oficjalnie dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Prawdopodobnie ustanowiono go na wzór świąt obchodzonych w innych krajach, gdzie zwykle i babcia, i dziadek mają swoje święto tego samego dnia.

 

Dzień Babci i Dziadka na świecie

W krajach takich jak Wielka Brytania, USA, Włochy czy Kanada Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest jednego dnia. W Stanach Zjednoczonych święto ma charakter narodowy – National Grandparents Day (Narodowe Święto Dziadków). W związku z tym, że jest to święto państwowe ma swój hymn i symbol – kwiat niezapominajki. Symbol ten połączony jest ze świętem dziadków także we Włoszech. Tego samego dnia, Włosi obchodzą katolickie święto Aniołów Stróżów. Jest to wyjątkowo udane połączenie.

W USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii dziadkowie obchodzą swoje święto od 1978 roku. W zależności od danego kraju, święto wypada w różnych dniach w ciągu roku. W Polsce jest ono podzielone na dwa dni, gdzie 21 stycznia świętuje się Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka.

 

Co podarować dziadkom w ich dniu?

Niewątpliwym dopełnieniem rodzinnego spotkania w tych wyjątkowych dniach, będzie drobny upominek dla babci i dziadka. Miłym dodatkiem może być coś wykonanego własnoręcznie albo coś, co może mieć szczególne znaczenie dla dziadków. W czasie kolacji można rozpieścić ulubionych seniorów pysznym wypiekiem domowej produkcji. Oto kilka propozycji dla mających mnóstwo pomysłów i niemogących zdecydować się na któryś z nich:

 • pyszny tort z dedykacją dla babci i dziadka
 • duża kartka z życzeniami, wykonana własnoręcznie
 • spersonalizowany naszyjnik dla babci
 • spersonalizowana bransoleta dla dziadka
 • rysunek lub zdjęcie seniorów oprawiony w ramkę
 • zdjęcie ulubionych wnucząt
 • spełnić jedno z marzeń dziadków

Wskazane jest zrealizować wszystkie z powyższych, w miarę sił i możliwości organizatorów przyjęcia. A także każdy inny pomysł, jaki przyjdzie do głowy i mamy pewność, że sprawi on przyjemność dziadkom.

 

Wyjątkowa biżuteria dla Babci

Chcąc sprawić przyjemność babci i odpowiednio jeszcze ozdobić jej święto, warto pokusić się o prezent, będący trwałą pamiątką. Najważniejsze, by była to rzecz specjalna i od serca. Pole do popisu daje tutaj biżuteria. Bogata kolekcja Elori pozwoli na dopasowanie upominku odpowiednio do charakteru i usposobienia babci. Niech w dniu swojego święta poczuje się doceniona, a jej blask zostanie ukoronowany idealnie pasującą biżuterią. Kolekcja damskiej biżuterii daje wiele możliwości:

 • naszyjniki ze srebra
 • naszyjniki z naturalnymi kamieniami
 • naszyjniki literki
 • bransoletki ze srebra/ z kamieniami naturalnymi
 • kolczyki/ kolczyki wieczorowe
 • nausznice
 • pierścionki z kamieniami naturalnymi
 • pierścionki wieczorowe

Idąc za głosem serca, czy estetycznego instynktu na pewno uda się wybrać dla babci piękną biżuterię. Oczywiście niech cały czas przyświeca przy wyborze prezentu idea osoby naszej babci. Co lubi? Czy jest bardziej ekstrawagancka, czy raczej skromna? Woli olśniewać towarzystwo biżuterią, czy preferuje dyskretne ozdoby? Niezależnie od tego, co wybierzemy, prezent w postaci biżuterii jest wspaniałą pamiątką na lata. Za każdym razem, kiedy babcia ją założy, będzie przyświecała jej myśl o kochanych wnuczkach i dzieciach.

Jeśli babcia jest osobą lubiącą się wyróżniać, dobrym wyborem będzie biżuteria z segmentu z kamieniami naturalnymi. Naszyjnik z okazałym ametystem oprawionym w srebro, zdecydowanie podkreśli barwną osobowość babci. Również pierścionki z kategorii pierścionków wieczorowych zrobią wrażenie w towarzystwie. Długie, srebrne kolczyki będą idealnym dopełnieniem zestawu.

Naszyjniki z literkami stanowią uroczy podarek, wywołujący często wzruszenie u obdarowanej osoby. Zwłaszcza jeśli babcia dostanie inicjały swoich dzieci czy wnucząt. Upiększy to święto również biżuteria personalizowana. Wygrawerowanie imion, czy krótkiego zwrotu na pewno zapadnie dziadkom w pamięci.

 

Specjalna biżuteria dla Dziadka

Dla Dziadka, który nie boi się eksperymentować z biżuterią i kolorami poleca się męskie bransolety z kamieniami naturalnymi. Dodatkowo warto zadbać o ich odpowiednie zapakowanie. Dziadek niewątpliwie poczuje się pięknie i elegancko. W kolekcji Elori jest kilka rodzajów kamienni, które mogą znaleźć się w bransolecie:

 • naturalny howlit biały
 • naturalny obsydian śnieżny
 • naturalny lapis lazuli
 • naturalny agat mszysty
 • naturalny jaspis szary
 • naturalny jaspis
 • naturalny turkus cytrynowy

Jak widać, dobór kolorystyczny kamieni jest bogaty. Można tu znaleźć bransoletę w ulubionym kolorze naszego dziadka. Także naszyjnik z odpowiednią literką lub specjalnym grawerem będzie dobrym wyborem. Prezent zdecydowanie ma potencjał, by wywołać u kochanego dziadka wzruszenie i radość.