Jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej?

Jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej?

Bransoletki ze stali chirurgicznej to doskonała alternatywa dla znacznie droższych wyrobów ze złota i srebra. Masz w domu kilka błyskotek, z którymi nie chcesz się rozstawać? Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie sprawią, że biżuteria posłuży Ci przez długie lata i nie krócej będzie cieszyć Twoje oko doskonałym wyglądem. Zastanawiasz się, jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej? Koniecznie więc przeczytaj nasz artykuł!

Bransoletki ze stali chirurgicznej 

Bransoletki ze stali chirurgicznej szturmem wkroczyły do biżuteryjnego królestwa i od razu uplasowały się niemal na samym jego tronie! Trudno się dziwić – zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale także imponującą trwałością na działanie rożnych czynników – od uszkodzeń mechanicznych, typu odkształcanie i zarysowania, aż po wysoką temperaturę czy wilgoć. Mówiąc o ich zaletach nie można oczywiście pominąć atrakcyjnej ceny, która jest nieporównywalnie niższa od tej, jaką trzeba zapłacić za biżuterię wykonaną ze złota czy srebra. To jednak nie wszystko! 

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest hipoalergiczna i w pełni bezpieczna. Nie wywołuje świądu, zaczerwienienia ani innych podrażnień, co sprawia, że mogą ją bez obaw nosić również osoby borykające się z uczuleniem na metale. Co więcej, nowoczesne bransoletki ze stali chirurgicznej prezentują się absolutnie spektakularnie. Zarówno bardzo luksusowo, a dzięki stylowemu wzornictwu podążającemu za trendami, również modnie!

Jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej?

Jesteś szczęśliwą posiadaczką bransoletki ze stali chirurgicznej? A może dopiero przymierzasz się do jej zakupu i zastanawiasz, jak długo będziesz mogła cieszyć się jej noszeniem? Jeśli zadbasz o nią odpowiednio, gwarantujemy – nieprędko się z nią rozstaniesz! Stal szlachetna, choć niewątpliwie trwała i wytrzymała, nie jest bowiem niezniszczalna. A w szczególności przy codziennym użytkowaniu. Aby ulubione ozdoby zachowały swój świetny wygląd i mogły zdobić nasze stylizacje przez długi czas, warto dowiedzieć się, za czym biżuteria tego typu nie przepada, a co szczególnie jej służy. Zatem – jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek!

Jak przechowywać bransoletki ze stali chirurgicznej?

Bransoletki ze stali chirurgicznej nie wymagają oczywiście aż tak szczególnej troski, jak biżuteria z metali szlachetnych. To świetna informacja – wystarczy, że zwrócisz uwagę tylko na kilka niewielkich detali. Punktem wyjścia jest odpowiednie przechowywanie. Warto zadbać o to, by błyskotki miały swoje miejsce, a nie były rzucone bezwładnie do szuflady lub w pierwszy lepszy kąt. Dzięki temu, będzie Ci łatwiej nie tylko je znaleźć (docenisz ten fakt zwłaszcza podczas porannej gonitwy!), ale też unikniesz ryzyka ich uszkodzenia. Splątane bransoletki czasem trudno przywrócić do ładu, co może skończyć się ich przerwaniem. 

Jak przechowywać bransoletki ze stali chirurgicznej? Najlepiej byłoby, gdyby każda ozdoba miała swoje wydzielone miejsce. W celu ich odseparowania, możesz zaopatrzyć się w specjalny stojak na biżuterię, szkatułkę z przegródkami lub specjalny wkład do przechowywania biżuterii, jaki możesz umieścić w swojej komodzie. 

Jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej?

Kolejną ważną sprawą jest samo użytkowanie bransoletki. Choć jak już zostało wspomniane, stal chirurgiczna to materiał dość odporny na działanie różnych czynników zewnętrznych, unikanie wody morskiej, termalnej czy chlorowanej z pewnością nie zaszkodzi, a wyłącznie przysłuży się trwałości i wyglądowi Twoich ozdób. Zasada ta obowiązuje także w przypadku wszelkich detergentów, a także perfum – pamiętaj o tym, zwłaszcza, jeśli spryskujesz się ulubionym zapachem nie tylko w okolicach karku, ale także na nadgarstkach. 

Jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej, jeśli chodzi o czyszczenie? Jeśli chcesz odświeżyć wygląd biżuterii lub usunąć z niej zanieczyszczenia (np. kurz lub drobinki piasku znajdujące się w jej zakamarkach) nie musisz szukać po sklepach specjalnych preparatów – wystarczą Ci do tego domowe środki. Świetnie sprawdzi się już sam roztwór wody z płynem do mycia naczyń. Jeśli na bransoletce pojawiły się jakiekolwiek zaciemnienia lub osad, sięgnij po pastę do mycia zębów lub sodę oczyszczoną. Do mycia ozdób używaj szczoteczki z miękkim włosiem i ciepłej wody. Na zakończenie osusz ją delikatnie ściereczką i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Proste, a jakie skuteczne!
Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak prawidłowo dbać o bransoletki ze stali chirurgicznej. Jak widzisz nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać! Jeśli natomiast masz ochotę poszerzyć swoją kolekcję biżuterii, zajrzyj koniecznie do naszego sklepu – na elori.pl znajdziesz szeroki wybór zarówno przepięknych, modnych bransoletek ze stali chirurgicznej, jak i kolczyków, naszyjników czy pierścionków! Udanych zakupów!

Więcej porad na naszym Instagramie