Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Pierścionki to biżuteria, którą kochają niemal wszyscy. Ozdabia dłonie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dobrze dobrany i dobrej jakości pierścionek posłuży Ci przez lata. Zatem, jaki rozmiar pierścionka wybrać? Dowiedz się z naszego poradnika!

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Pierwszą istotną rzeczą, o której należy wiedzieć to fakt, że rozmiar palca stale się zmienia! I to nie tylko na przestrzeni lat, ale również na przestrzeni miesięcy czy tygodni. Powodem między innymi są pory roku. Latem przy wysokich temperaturach palce często puchną. Natomiast zimą w mrozie obwód palca się zmniejsza. Innym powodem jest dieta, np. słone, ciężkie potrawy lub alkohol również powodują puchnięcie palców. Na ich rozmiar ma także wpływ nadmierny wysiłek fizyczny, a nawet stres. Warto więc wziąć pod uwagę te czynniki, kiedy planujesz obliczyć rozmiar pierścionka. 

Na pewno jubiler w swoim salonie podpowie Ci, jak dobrać rozmiar pierścionka. Profesjonaliści posiadają odpowiednie do tego narzędzia, takie jak trzpień miarowy czy obrączki miarowe do pierścionków. Ściągane przez nich miary są bardzo dokładne. Natomiast, jeśli nie zamierzasz zakupić pierścionka w salonie, preferujesz wybór w sklepie internetowym lub poszukujesz pierścionka dla bliskiej osoby, poznaj poniższe sposoby na dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka

Złoty pierścionek regulowany ze stali hirurgicznej Elori – TOKIO

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? 3 łatwe sposoby

Żeby dokonać pomiaru pierścionka w domowych warunkach, nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu. Wystarczy jedynie kilku podstawowych rzeczy jak kartka, nożyczki, nitka, linijka, długopis lub mazak. Gotowi? Zaczynajmy!

  1. Pierwszym prostym sposobem jest zdjęcie miary z pierścionka, który już masz w swojej kolekcji. Bardzo ważne jest, aby pierścionek był idealnie okrągły. W innym przypadku miara nie będzie jednoznaczna. Połóż pierścionek na miarce krawieckiej lub zwykłej linijce i zmierz dokładnie jegowewnętrzną średnicę. Możesz do tego pomiaru użyć także suwmiarki.
  2. Drugi prosty sposób to pomiar za pomocą nitki. Przygotuj kawałek nitki, owiń nią palec, na którym chcesz nosić pierścionek. Przytrzymaj palcem miejsce, w którym nitka się zapętla i przetnij nożyczkami w tym miejscu. Rozłóż nitkę i zmierz jej długość – uzyskany wynik to obwód Twojego palca. Ten sposób jest prosty i praktyczny, ale nie bierze pod uwagę szerokości pierścionka. Nitka jest zbyt cienka, dlatego warto wypróbować również trzeci sposób.
  3. Ostatnim pomysłem na zmierzenie rozmiaru pierścionka jest użyciepaska wyciętego z kartki papieru lubtasiemki o szerokości podobnej do szerokości pierścionka, który Cię interesuje. Zrób pętlę wokół palca i zaznacz markerem miejsce, w którym stykają się dwie strony paska lub tasiemki. Rozłóż i zmierz otrzymaną miarę – to obwód Twojego palca. 

Przy dokonywaniu pomiarów należy pamiętać o tym, że czasem kostki są szersze niż palec u nasady. Paskiem papieru lub tasiemką możesz swobodnie sprawdzić, czy obręcz przejdzie przez kostki. Ważne jest, by rozmiar był wybrany co do milimetra. Jeśli jednak pierścionek, który Cię interesuje, różni się nieznacznie milimetrami od Twojego obwodu, wybierz ten minimalnie większy. 

Teraz już spokojnie możesz szukać pięknej biżuterii online! W tym spojrzeć na pierścionki ze stali chirurgicznej.

Regulowany pierścionek ze złotej stali chirurgicznej – Roma Elori

Jakie są rozmiary pierścionków?

Rozmiary pierścionków podaje się w różnych miejscach, w różny sposób. Są to między innymi numery według rozmiarów europejskich lub amerykańskich. Oprócz tego rozmiary według średnicy wewnętrznej oraz według obwodu. Na wielu stronach znajdziesz odpowiednie tabele, przygotowane specjalne pod konkretny asortyment. Na naszej stronie dostępne są pierścionki w rozmiarach USA, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie tabelę pomocniczą.

Tabela rozmiarów pierścionków Elori

Jeśli zdecydujesz się na ściągnięcie miary w domowych warunkach, np. nitką lub paskiem wyciętym z kartki papieru, będziesz znać obwód swojego palca. Żeby otrzymać jego średnicę, wystarczy podzielić obwód przez 3,14. Porównaj otrzymaną średnicę z numeracją na naszej tabeli i dobierz dla siebie idealny rozmiar pierścionka!

Więcej porad na naszym Instagramie