Kryształ górski – oczyszcza ciało i leczy emocje

Kryształ górski to jeden z najbardziej niezwykłych kamieni szlachetnych. Pochodzący z grupy kwarców, uznawany jest za jeden z najsilniej oczyszczających kamieni. Jakie są właściwości kryształu górskiego i dlaczego warto mieć go w swoich zbiorach?

Kryształ górski – właściwości

Swoją nazwę kryształ górski zawdzięcza greckiemu słowu krystallos, czyli lód. Grecy uważali bowiem, że kamień jest zesłanym przez bogów na ziemię zamrożonym kawałkiem lodu. Przypisywano mu przez to silne działanie, mające wpływ na oczyszczanie zarówno ciała, umysłu, jak i ducha. Co ciekawe, pochodzenie nazwy łatwo można związać z pewną cechą kryształu górskiego – ze względu na bardzo dobre przewodnictwo cieplne, kamień ten jest zawsze zimny w dotyku. 

Kryształy górskie to przezroczyste, bezbarwne kamienie z rodziny kwarców, o lekkim połysku. Występują na całym świecie, w tym także w Polsce, ponieważ stanowią dość częsty składnik wielu innych skał. Można je spotkać w wielu barwnych odmianach, w zależności od domieszki innych pierwiastków (ametyst, kwarc różowy czy niebieski, cytryn). Czasem zawierają również inkluzje innych minerałów. 

Kamień górski jest kruchy i łamliwy, ale jednocześnie charakteryzuje się wyjątkową mocą. Jest źródłem bardzo silnej energii, co więcej – wzmacnia siłę oddziaływania innych kamieni, które są w jego pobliżu. Jaka jest moc kamieni, zwanych „królami kryształów”?

Kryształ górski – odpromiennik i ochrona przed negatywną energią 

Kryształ górski to kamień posiadający moc neutralizacji negatywnej energii i oczyszczania aury. Wyswobadza ciało, umysł i duszę z niepokoju i stresu, zmieniając złą energię w dobrą. Działa zatem jak odpromiennik, a jednocześnie akumulator – odpycha złą energię, a tę, którą czepie, zamienia w dobrą.

Co ciekawe, pozyskuje energię zarówno od ludzi, jak i z otoczenia, poddając ją transformacji w pozytywną moc. Dzięki temu wpływa na zachowanie i zmianę nastawienia do życia. Wzmacnia zdolność obiektywnego odbioru wydarzeń, koncentrację i optymistyczne spojrzenia na rzeczywistość, przywraca również wiarę we własne możliwości i zwiększa poczucie sensu życia.

Oczyszczająca moc kryształu górskiego zmienia spojrzenie na codzienność, zwiększa samoświadomość i umiejętność życia w zgodzie z samym sobą oraz otaczającym światem. 

Co więcej – moc kamieni szlachetnych ma wpływ również na zdrowie. O kamieniu górskim mówi się, że jest najdoskonalszym kamieniem leczniczym:

  • Łagodzi bóle miesiączkowe, przyspiesza gojenie ran i oparzeń 
  • Wspomaga leczenie guzów nowotworowych i łagodzi objawy przeziębienia
  • Wspiera pracę narządów płciowych i pozytywnie wpływa na płodność u kobiet i mężczyzn
  • Stymuluje pracę mózgu i reguluje przepływ energii w organizmie

Kryształy górskie są więc zarówno wyjątkowo ozdobnymi, jak i silnymi kamieniami. Aby wzmocnić ich działanie, należy pamiętać o częstym myciu ich pod bieżącą wodą dla oczyszczenia z zebranej energii, a także by wystawiać go na działanie promieni słonecznych w celu naładowania. 

Naszyjnik z kryształem górskim wzmocni koncentrację i zwiększy optymizm

Jeśli chodzi o kryształ górski, biżuteria z nim idealnie sprawdzi się jako talizman ze względu na jego siłę i moc oddziaływania zarówno na osobę ją noszącą, jak i otoczenie. Noszony na szyi kryształ górski będzie niczym amulet, który wesprze wewnętrzną siłę nie tylko w chwilach próby, ale również na co dzień.

Z pewnością pomoże w budowaniu swojego wewnętrznego olbrzyma i pobudzi do pozytywnego myślenia. Przede wszystkim – wzmocni umiejętność koncentracji na celach i ich pozytywnych efektach, a także zwiększy umiejętność dostrzegania pozytywnych stron. Co najważniejsze – zneutralizuje działanie negatywnych czynników, mogących zaburzyć aurę. 

Naszyjniki z kryształami górskimi cechują się zazwyczaj prostotą i elegancją, a transparentny lub lekko podbarwiony kamień o delikatnym połysku pasuje do wielu stylizacji, stąd można go swobodnie nosić na co dzień.

Oczywiście, warto zwrócić uwagę również na inne modele biżuterii z kryształem górskim. Wybierając kwarc różowy, znaczenie kamienia pozostanie takie samo, ale ozdoba może zyskać jeszcze inny wymiar – romantyczny, subtelny, uroczy. Stąd też, pierścionek z kryształem górskim idealnie sprawdzi się jako zaręczynowy – będzie nie tylko piękny, ale również pełen dobrej mocy.

Kryształ górski dla zodiakalnych Bliźniąt, Lwa i Koziorożca

Poprzez wybór odpowiedniego kamienia szlachetnego można również wzmocnić swoje astrologiczne potrzeby i wewnętrzną siłę, by ściągnąć do siebie to, co najlepsze od losu. Na jakie znaki zodiaku wpływa kryształ górski? Zdecydowanie najsilniej oddziałuje na:

  • Bliźnięta. Dla osób spod znaku Bliźniąt kryształ górski będzie źródłem wzmocnienia całego organizmu oraz wsparciem dla skupienia i koncentracji. Pomoże nastawić się na cel, bez względu na przeciwności losu. 
  • Lwa. Zodiakalne Lwy mogą liczyć na wsparcie kryształu górskiego w trudnych chwilach. Kamień wesprze ich intuicję i zdolność do podejmowania trafnych decyzji, a także oczyści myśli z negatywnych wpływów i pesymistycznego nastawienia. 
  • Koziorożca. Na Koziorożce kamień górski zadziała uspokajająco, zwiększając ich zdolność do skupienia się i medytacji oraz pomagając wejrzeć w głąb siebie, co będzie sprzyjało umiejętności odpowiadania na własne potrzeby. 

Odmiany kryształu górskiego wpływają również na inne znaki. Dla Wagi kwarc różowy będzie kamieniem wzmacniającym pozytywne wibracje, Wodnikowi ametyst zwiększy pokłady cierpliwości, zaś dla Panny cytryn będzie kamieniem sukcesu. 

Właściwości kryształu górskiego, w połączeniu z jego piękną prezencją sprawiają, że jest to idealny kamień dla każdego, kto chce osiągnąć w życiu równowagę i wspomóc swoje pozytywne myślenie. Doskonale sprawdzi się jako prezent, będąc bezsłownymi, ale bardzo znaczącymi dobrymi życzeniami wszystkiego, co najlepsze, a także jako kamień ochronny. To doskonałe połączenie uroku zewnętrznego z wewnętrzną siłą. 

Więcej inspiracji modowych z wykorzystaniem kryształu górskiego znajdziesz na naszym Instagramie klikając tutaj.

DODATKOWE -15% W KOSZYKU